یکشنبه, 28 فروردين 776 12:41

مغزتان را با موسیقی، جوان نگه دارید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مغزتان را با موسیقی، جوان نگه دارید مغزتان را با موسیقی، جوان نگه دارید

مغزتان را با موسیقی، جوان نگه دارید

موسیقی برای ذهن شما می تواند دارو باشد، از مزایایش، بهبود حافظه تا تسکین استرس است. بهتر است بدانید که کارشناسانی در دانشگاه جان هاپکینز به چه کشفیاتی در مورد موسیقی رسیده اند و چگونه می توانید از آن ها استفاده کنید.

اگر می خواهید بدن خود را قوی کنید، به ورزشگاه بروید. اگر می خواهید مغز خود را ورزش دهید، به موسیقی گوش دهید.

یک متخصص گوش و حلق و بینی می گوید: "چیزهای کمی وجود دارد که باعث تحریک مغز می شود. "اگر می خواهید مغز خود را در طول فرآیند پیری درگیر کنید و از پیری زودرس جلوگیری کنید، گوش دادن به موسیقی و یا نوازندگی، یک ابزار عالی است. شنیدن موسیقی تمرین کامل مغز را فراهم می کند.

"تحقیقات نشان داده است که گوش دادن به موسیقی می تواند اضطراب، فشار خون و درد را کاهش دهد و همچنین کیفیت خواب، خلق و خوی، سلامت روانی و حافظه را بهبود بخشد.

پیوند و ارتباط مغز و موسیقی

کارشناسان در حال تلاش هستند، تا بیابند که چگونه مغز ما می تواند موسیقی را بشنود و درک کند.

یک سیستم استریو، ارتعاشاتی را که از طریق هوا عبور می کنند و به نوعی در داخل کانال گوش قرار می گیرد، برقرار می کند. این ارتعاشات پرده گوش را تکان میدهند و به سیگنال الکتریکی تبدیل میشوند که از طریق عصب شنوایی به مغز منتقل می شوند، جایی که به چیزی که ما به عنوان موسیقی آن را درک می کنیم تبدیل و شنیده می شود.

محققان جان هاپکینز، ده ها تن از خوانندگان جاز و موسیقی رپ را در حال ساختن یک قعطه موسیقی، توسط دستگاه "ام آر آی" MRI اسکن و تصویربرداری کرده و رزونانس مغناطیسی عملکردمغز آن ها ثبت کرده اند تا ببینند در این زمان، کدام مناطق مغز آنها فعالیت بیشتری دارند.

"موسیقی ساختاری، ریاضی و معماری دارد. شما ممکن است از آن آگاه نباشید، اما مغز شما باید محاسبات زیادی را انجام دهد تا حس آن را بیاموزد.

مغز،بر اثر موسیقی رشد می کند

قدرت موسیقی محدود به این تحقیقات نیست. این راه ها را برای آوردن هر چه بیشتر موسیقی به زندگی خود مورد استفاده قرار دهید.

خلاقیت خود را آغاز کنید

به گفته کارشناسان، معمولا آنچه در کودکی می شنیدیم، در سن بالا نیز تمایل بیشتری به شنیدنشان داریم. اغلب ما همچنان به گوش دادن به آهنگ های مشابه و ژانر موسیقی که در طول نوجوانی میشنیدیم، عادت داریم.

موسیقی جدید، مغز را به نحوی که موسیقی قدیمی را نادیده بگیرد، به چالش می کشد. ممکن است در ابتدا احساس نکنید، اما این موسیقی نا آشنا باعث می شود که مغز برای درک صدای جدید تلاش کند.

تقویت حافظه دراز مدت

اگر می خواهید دوره خاصی از گذشته خود را به خاطر بیاورید، شنیدن موسیقی آشنایی که در آن زمان می شنیدید می تواند کمک زیادی به خاطر آوردن اتفاقات گذشته کند. توجه به تاثیری که انواع موسیقی روی انسان دارد، و انتخاب موسیقی که مناسب شماست، بسیار مهم است.

زیرا، نوعی از موسیقی می تواند برای فردی مناسب و مورد علاقه اش باشد، ولی همان موسیقی برای شخصی دیگر، باعث عدم تمرکز شده و نامناسب باشد.

ترجمه شده توسط رضا کلانتری

 

مطلب بر روی سایت آموزشگاه موسیقی شمیم

http://www.musicshamim.com/index.php/component/content/article/43-articles/477

 

بازدید 2945 بار آخرین ویرایش در جمعه, 19 ارديبهشت 1399 10:43

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.