شنبه, 06 مرداد 1397 01:09

آموزش تضمینی موسیقی و ساز در بیست جلسه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آموزش تضمینی موسیقی و ساز در بیست جلسه

جمله بسیار هیجان انگیز و کاملا کلیک خور!

این جمله را با کمی تفاوت در نوع ساز و... بسیار دیده ایم. آیا واقعا می شود به صورت تضمینی و در تعداد مشخص جلسه کلاسی، موسیقی را فرا گرفت؟

شاید برای کسانی که در کلاس های موسیقی شرکت نکرده اند، این جمله هیجان انگیز، انگیزشی و همینطور سوال برانگیز باشد، ولی برای کسی که چند جلسه ای کلاس موسیقی را تجربه کرده، پاسخ مشخص است.

همانطور که در مطلب "آموزشگاه موسیقی و کلاس سی دقیقه ای، کم نیست؟ " گفته شده، "هر تکنیک در ساز و نوازندگی، برای اجرای درست، نیاز به زمان دارد.

به راستی شاید بتوان کتاب آموزشی یک ساز را، ظرف چند ساعت، برای هنرجو توضیح داده و او را حتی با اجرای هر تکنیک آشنا کنیم، ولی برای اینکه هنرجو بتواند تکنیک های این کتاب را به درستی و با ظرافت اجرا کند، شاید به یک سال زمان نیاز داشته باشد."حال با این توضیح بسیار کوتاه، به راحتی می توان دریافت که، آموختن موسیقی، ساز و آواز، به تعداد بیشتری جلسات آموزشی نیاز دارد و این شعار یا جمله " آموزش تضمینی موسیقی و ساز در بیست جلسه" که گاهی برای مدرسان خصوصی و متاسفانه در مواردی برای تبلیغ آموزشگاه موسیقی، مورد استفاده قرار می گیرد، در حد شعار بوده و از هر نظر رد و اساس علمی و عملی ندارد.

رضا کلانتری، بیست و هشتم تیرماه نود و هفت

رضا کلانتری، کارشناس موسیقی، نوازنده و مدرس تار و سه تار و آهنگساز

بازدید 1281 بار آخرین ویرایش در شنبه, 06 مرداد 1397 01:09

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.